magazin
5 éve működik Magyarországon a Kreatív Európa Program Iroda, azóta számos filmtervet, produkciós céget és projektet támogattak a MEDIA alprogram…
továbbhír
Véget ért az idén negyedik alkalommal megrendezett Scope100 zártkörű online filmfesztivál. A 100 fős zsűri döntése alapján Rungano Nyoni BAFTA-díjas…
továbbhír
Március 1-én negyedik alkalommal indult útjára a Scope100 online filmfesztivál. Az itthon a magyarhangya szervezésében zajló mustra az idén öt…
továbbhír
Joachim Lafosse (Sárdobálók; Gyermekeink; The White Knights) családi drámája, az After Love lett a harmadik alkalommal megrendezett, a Francia…
továbbhír
A zártkörű online filmfesztivál százfős zsűrije idén hét film közül választja ki a legjobbat. A családi és társadalmi drámák mellett idén groteszk…
továbbmagazin
Január közepén ért véget a magyarhangya Scope100 online filmfesztiválja egy izlandi film győzelmével. A Madárkák közeledő premierje kapcsán a…
továbbhír
Mától nyilvános a Scope100 online filmfesztivál műsora. A 10 filmből álló válogatás tele van olyan fesztiválnyertes, európai filmekkel, amelyeknek…
továbbhír
A magyarhangya a tavalyi Scope50 után idén is meghirdeti filmes projektjét a Scope100-t. Ha te is szerenél Magyarországon elérhetetlen filmeket…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié